+ Yorum Gönder
Eğitim ve Kitap Özetleri kategorisinde önsöz Nedir Nasıl Yazılır yazısı altında tartışılmaya açılmıştır.
 1. Tuğba
  Member

  Profili:
  Üyelik Tarihi: Jun 2013
  Üye No: 4
  Mesaj Sayısı: 31
  Rep Derecesi: is on a distinguished road
  Tecrübe Puanı: 1
  Tuğba isimli Üye şimdilik offline konumundadır

  önsöz Nedir Nasıl Yazılır

  önsöz nedir nasıl yapılır

  Üzerinde uzun çalışmalar yapılan eserin niçin ve ne amaçla yazıldığını ne gibi faydasının olacağını belirtmek için kitabın başına eklenen yazıdır. Bu bölümde kitap ve yazar hakkında kısa bilgiler verilir.
  Eskilerde ön söze “sebeb-i telif-i kitab” (kitabın yazılışının sebebi) sözü kullanılırdı.

  Önsöz Nasıl Yazılmalıdır?

  Önsöz, uzun bir çalışmayı tamamlayan bağımsız görüşleri açıklamak için yazılan bölümdür. Ayrıca bu bölümde, tez çalışması bilgi, kaynak vb. yardımı alınan kişi ve kuruluşlara teşekkür cümlesi yazılmalıdır. Son olarak ailesi ve sevenlerine övgü cümlesini yazarak tamamlar.

  Önsöz Örneği;

  Sevgili öğrenciler

  Fem Dergisi yayınlarından çıkan bu kitap orta öğretim ve lise müfredatı doğrultusunda yeni sınav sisitemine uygun olarak hazırlanmıştır.İki kitaptan oluşan coğrafya serisinin bu ikinci kitabı YGS ve LYS konularını kapsamaktadır.


  Simetrik Öğrenim Tekniği adını verdiğimiz konu anlatım tarzıyla hazırlanan bu kitapta anlatılan konularla ilgili olarak üniversite sınavlarında çıkmış sorular çözümleriyle birlikte verilmiştir.Böylece o konuyla ilgili çıkan soruların niteliği ve niceliği hakkında öğrencilerin bilgilendirilmesi amaçlanmıştır.Bölüm sorularındaki testlerde üniversite sınavlarındaki sorulara paralel olarak hazırlanmış sorularla kanun tamamen öğretilmesi
  hedeflenmiştir.Ayrıca kanunun pekiştirilmesi için bölüm sonlarına etkinlikler konulmuştur

  .
  Bu kitabın,sizleri Coğrafya dersinden YGS ve LYS ‘ye eksiksiz bir şekilde hazırlanacağına inanıyoruz.


  Başarılarınızın sürekli olması dileğiyle…

  Konunun Alıntı Yapılması Yasaktır.

+ Yorum Gönder

önsöz nasıl yazılır

önsöz nedirönsöz nasıl hazırlanıronsoz nasil hazirlanirönsöz nasil yazilirönsöz nasıl yazılmalıdırönsöz önsöz nedir önsöz hakkındaönsöz nasıl başlarkitabın önsözü nasıl yazılırönsöz ayrimi yazilirönsöz ayrımı yazılırtezde önsöz nasıl yazılırönsöz nedir nasıl yazılır dergilerde önsöz nasıl yazılıronsoz nasil yazilirönsözde ne yazılırtez önsöz nasıl yazılırkitap önsözü nasıl yazılırdergi önsözü nasıl yazılırkitap onsozu nasil yazilirönsözde neler anlatılırdergide önsöz nasıl yazılırkitap önsözünde ne yazılırkitap özetinde önsöz nedirönsöz nasıl yazilir